/ / Levan Tediashvili - известният съветски грузински борец

Леван Тедиашвили е известен съветски грузински борец

Леван Тедиашвили е известен съветски борецсвободен стил и самбо борец. В кариерата си той печели най-престижните турнири. Този борец показва постоянно високи резултати по спортния път.

Първите стъпки в спорта

Леван Тедиашвили е роден на 15 март 1948 гСело Земубани (Грузия SSR). В тази област се раждат много талантливи бойци. Този спорт е най-популярен сред младите хора. Не е изненадващо, че Леван започва да се занимава с бойни изкуства от детството си. В началото на спортната си кариера той усвои националната грузинска борба. Този сорт е пълен с всякакви хвърляния и припадъци. Борбата е много висока. По време на битката играе мелодията на Сашидао. Извършва се на национални инструменти. Многобройни зрители стоят в кръг, като по този начин зареждат спортистите. Победените борци отпадат, но някой ги заменя.

По време на празниците в Грузия,бяха организирани състезания по борба. Леван Тедяшвили се възползва от всичко, което може да се направи от грузинският бит. В секцията за борба той е на 12 години. Първият му треньор беше най-опитният Иван Мекокишвили. Този добре познат майстор харесваше Леван, който се опита много усилено в тренировката. Освен класовете в секцията, момчето също обичаше футбола и обичаше да кара велосипеда си със своите връстници. В първата си битка Тедиашвили спечели по-обучен и опитен войник.

Леван Тедяшвили

Започнете професионална кариера

След дипломирането си от училището Леван Тедиашвилисе премести в Тбилиси. Там започва да работи в мебелна фабрика и едновременно с това практикува с известния Вахтанг Балавадзе. Този треньор в миналото е бил боец. В големия спорт той дойде от грузинската битка. Вахтанг многократно е спечелил шампионата на СССР в борбата за свободен стил и Самбо, а също така става световен шампион. Разбира се, Леван Тедяшвили научи много от такъв опитен треньор. Успехът дойде на боеца през 1971 година. В шампионата на СССР на финала той побеждава Юрий Shakhmuradov, че вече има световна титла.

Спортна борба

Световно първенство в България и изпълнения на Олимпиадата

След успеха в неговия национален шампионатвключени в националния отбор за участие в Световната купа, който се проведе в България. В този турнир бяха обявени спортисти от 34 държави. Тази сума беше рекорд за това време. България много обича борбата. Местните хора са добре запознати с него. Ето защо този спорт беше отделен специално внимание. Съветският спортист на Световната купа се състезава в категорията на тегло до 82 килограма. Levan Tediashvili, осетински по националност, уверено спечели и за първи път в кариерата си стана световен шампион. Сред победените не само домакините на шампионата, но и американците, японците, югославците.

Капитанът на екипа на СССР Александър Медвед е един отПърво поздрави Тедиашвили. Всички експерти твърдяха, че младият спортист има голямо бъдеще. През следващата година борците от СССР се подготвяха за олимпийските игри в Мюнхен. Треньорският състав трябва дълго време да избере кой да представи страната в свободна борба сред спортистите до 82 килограма. Levan Tediashvili беше сред 3-те кандидати за Олимпийските игри. Треньорският персонал не се провали с избора. Този боец ​​от Грузия спечели всички битки. Дори в последната си битка Леван спечели уверена победа, макар че за злато имаше достатъчно дроу.

Техадавил Леван Китевич

Световно първенство в Техеран

На следващото му световно първенство, Техадавил ЛеванКитевич беше лидер. Спортистът започва да изпълнява в категорията на тегло до 90 килограма, което много усложняваше задачата му. Но въпреки това, състезателят спечели злато. След победата шампионът с усмивка на лицето му напусна стадиона. Тогава Леван не очакваше, че за него изпълненията в шампионата са все още незавършени.

Един от бойците Sambo със същата категория на теглоТедяшвили, отпадна поради нараняване. Треньорският екип поиска от Леван да го замени. Спортни за Леван не е основният спорт. Но въпреки малкия опит в самбо изпълненията, грузинският борец продължава да играе на Световното първенство. Спортната борба отдавна е претърпяла промени в правилата. Леван, дори без да ги знае съвършено, спечели втория златен медал за страната си.

Леван Тедиашвили Осет

Продължаване на кариерата

След два златни медала в Техеран ЛеванТедяшвили спечели Европейското първенство в Мадрид и Световното първенство в Истанбул. Вкъщи той заслужено се радваше на голямо уважение сред феновете. Този борец е важен гост на различни фестивали на града. За дълго време Леван спечели победи в национални турнири и международни арени. През 1978 г. този легендарен борец започва своята работа в новия тегловен клас до 100 килограма. Той спечели Европейското първенство и спечели 2-ро място в световния шампионат, като разочароващо загуби във финала. След много щастливи години спортистът реши да сложи край на кариерата си. Леван Тедиашвили е един от най-титулярите бойци в СССР.

Леван е професионален борец, известен във всичкисвят. Той е дошъл дълъг път от начинаещ до известен спортист, който е толкова обичан в родината си. След края на кариерата си Леван обучава тийнейджъри и развива спорт в Грузия.